Ak riešite svoje vysnívané bývanie, stanovte si jasný investičný zámer. Použitie cudzích zdrojov si kvôli zadlžovaniu dobre rozmyslite. Pripravte si vlastné zdroje. Ideálne je mať nasporených 10 – 20 % z kúpnej ceny bytu. Financovanie bývania konzultujte s profesionálom, na ktorého máte dobré referencie.

  • Môžem refinancovať úver aj mimo fixácie?

    Pri refinancovaní mimo výročia fixácie počítajte s poplatkom za predčasné splatenie úveru vo výške 1 %. Častokrát to ale banky preplácajú ako bonus, aby získali klienta. To znamená, že aj napriek pokute za predčasné splatenie sa klientom, ktorí majú úrokovú sadzbu nad 1,5 %, oplatí úver refinancovať.

  • Ako môžem získať daňový bonus pre mladých?

    Získať ho môžete tak, že požiadate banku na začiatku roka o vydanie potvrdenia o výške zaplatených úrokov za predošlý rok. Toto potvrdenie odovzdáte zamestnávateľovi (ak ste zamestnaní), alebo si na jeho základe znížite daňový základ (ak podnikáte).

Výhodná situácia na hypotekárnom trhu

Situácia na hypotekárnom trhu umožňuje financovať vlastné bývanie alebo investičné zámery klientov hypotekárnymi úvermi s nízkou úrokovou sadzbou a výhodnými podmienkami. Bývanie a investície sú tak dostupnejšie ako v minulosti. Je však dôležité, aby výdavky na dlh nepresiahli únosnú mieru rodinného rozpočtu.

Nezabudnite si uplatniť daňový bonus na hypotéku pre mladých

Daňový bonus si viete uplatniť do veku 35 rokov, v dĺžke max. 5 rokov a do 50 000 eur z výšky úveru. Avšak nazabúdajte, že podmienkou bonusu je, že váš priemerný hrubý mesačný príjem nesmie prekročiť 1,3-násobok priemernej mzdy.

Nemáte žiadne vlastné zdroje na kúpu nehnuteľnosti?

Ak rozmýšľate nad kúpou nehnuteľností je dôležité, aby ste mali našetrené vlastné zdroje. V prípade, ak vlastné zdroje nemáte, je druhou možnosťou založenie nehnuteľnosti. Pokiaľ nemáte nehnuteľnosť, ktorú by ste vedeli založiť, viete získať 100 % financovanie iným typom úveru.

Stretnime sa osobne alebo online a pomôžeme vám pripraviť bezplatnú finančnú analýzu.

Chcem sa stretnúť

Chcem sa stretnúť

Získajte viac informácií. Stačí nám len zopár údajov.
Kliknutím na tlačidlo "Odoslať" súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Naši partneri na bývanie