Ak rozmýšľate nad poistením majetku, preverte si cenu vášho poistenia. Zistite či máte najvýhodnejšiu ponuku, ktorú môžete na trhu získať. Nezabudnite aj na výluky a preverte si či vaša poisťovňa neuplatnňuje nevýhodné výluky z poistenia.

  • Je možné k povinnému zmluvnému poisteniu uzatvoriť ďalšie pripoistenia?

    Áno, je možné uzatvoriť napríklad poistenie stretu so zverou, čelného skla, živlu, batožiny a nadštandardných asistenčných služieb. Na uvedené pripoistenia sa oplatí myslieť hlavne vtedy, keď sa Vám havarijné poistenie už neoplatí.

  • Oplatí sa uzavrieť havarijné poistenie?

    Ak si kupujete nové alebo málo jazdené vozidlo, odporúčame, aby ste na havarijné poistenie určite mysleli. Keďže vozidlo v čase pomerne rýchlo klesá na hodnote, tak zvážte aj tzv. GAP poistenie, ktoré kryje rozdiel medzi novou a aktuálnou hodnotou vozidla.

Prečo potrebujem PZP?

Za neuzatvorenie PZP hrozí pokuta od 16,60 — 3 320 € a v prípade, že ste vinníkom dopravnej nehody, celú škodu budete hradiť z vlastných peňazí. Dnes nie je rozhodujúca len cena PZP, ale aj správny výber poisťovne, ktorá ponúka niektoré z pripoistení (sklo, stret so zverou, živel, a i.).

Ako pokryť straty na vozidle?

Na cestách sa môže stať čokoľvek a práve havarijným poistením kryje majiteľ vozidla svoju stratu, ktorá môže vzniknúť pri nehode alebo živelnej udalosti.

Prečo si poistiť dom a domácnosť?

Veľa majiteľov nehnuteľností nepoisťuje svoj majetok, pričom v prípade poistnej udalosti môže v rodine vzniknúť značná finančná škoda alebo v prípade najvážnejších poistných udalostí hrozí až strata strechy nad hlavou.

Potrebujem cestovné poistenie?

Veľa ľudí nevyužíva cestovné poistenie pri ceste do zahraničia, alebo pri dovolenkách na Slovensku. Riešením môže byť krátkodobé cestovné poistenie alebo celoročné cestovné poistenie (pri častom cestovaní). Liečebné náklady môžu v zahraničí predstavovať vysoké finančné sumy.

Preverte si najvýhodnejšie poistenie na trhu online
www.preveruj.sk

Stretnime sa osobne alebo online a pomôžeme vám pripraviť bezplatnú finančnú analýzu.

Chcem sa stretnúť

Chcem sa stretnúť

Získajte viac informácií. Stačí nám len zopár údajov.
Kliknutím na tlačidlo "Odoslať" súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Naši partneri na neživotné poistenie